Актуальні зміни законодавства

Опубліковано: 16-02-2016 по Ірина Павлюк

підтримка малого бізнесу, Тренінг, клуб ділових людей, семінар

У дію вступив новий порядок реєстрації бізнесу

12 лютого набрав чинності Порядок держреєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які не мають статусу юридичної особи, затверджений наказом Мін'юсту № 359/5. Переглянути його можна ось тут. 

 Мін'юст передає свої функції нотаріусам, держадміністраціям та органам місцевого самоврядування. Передбачено також, що банки зможуть приймати документи як «фронт-офіси», необхідні для реєстраційних дій. Реєстрація проводиться незалежно від місцезнаходження юридичної особи або місця проживання ФОП.

 Відновлено надання ЕЦП юридичним особам, зареєстрованим в 2016 році

З 10 лютого Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту УКРІНФОРМ розпочав надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 1 січня 2016 року, які пройшли процедуру державної реєстрації в умовах дії нової редакції Закону про держреєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

 Для платників податків оновили «електронний кабінет»

Розпочав роботу модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» на сайті УКРІНФОРМ. Оновлений сервіс включає дві функціональні частини - відкриту (загальнодоступну) і приватну (особистий кабінет). Поки що сервіс працює в тестовому режимі на базі реальних даних, протягом цього часу платники можуть взяти активну участь в його тестуванні. Але функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі. 

 Копія виписки з ЄДР є підставою для неутримання ПДФО з фізичної особи-підприємця

Податківці в листі від 09.02.2016 № 2528/10 / 26-15-12-02-15 повідомили, що єдиним документом, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності, є виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань (ЄДР). 

 Якщо фізособа-підприємець надасть копію виписки з ЄДР, то суб'єкт господарювання не буде утримуватися ПДФО при виплаті доходів.

 Підтвердженням перебування фізичної особи-підприємця на спрощеній системі оподаткування є витяг з реєстру платників єдиного податку, яке містить, зокрема:

  • відомості про ПІБ фізичної особи-підприємця;
  • види його господарської діяльності;
  • дату державної реєстрації;
  • дату і номер запису про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. 

 Податківці відзначили, що будь-яких інших спеціальних документів, які б підтверджували систему оподаткування, чинним податковим законодавством не передбачено. 

Розпочав роботу call-центр Національної поліції

Call-центр Національної поліції України почав роботу за єдиним номером: 0-800-50-02-02. 

Громадяни з усіх регіонів країни зможуть:

  • повідомляти про неправомірні дії співробітників поліції;
  • дізнаватися про хід розгляду поданих заяв;
  • отримувати довідкову інформацію.

Саll-центр Національної поліції працює в цілодобовому режимі. 

 Запропоновано встановити відповідальність Інтернет-магазину за невідомого продавця

У парламенті зареєстрований законопроект № 4047 «Про внесення змін до статті 8 Закону України« Про захист прав споживачів »(щодо встановлення відповідальності інтернет-магазинів за неналежну якість товарів)».

 У пояснювальній записці зазначається, що не завжди інтернет-магазин є безпосереднім продавцем товару - іноді він просто надає площадку для розміщення оголошення про продаж товару. Продавцем може виявитися будь-яка особа, в тому числі і не суб'єкт господарювання. В такому випадку покупка товару не буде регулюватися нормами Закону про захист прав споживачів з усіма випливаючимиз цього наслідками.

 Тому законопроектом пропонується встановити відповідальність Інтернет-магазину, солідарну з продавцем товару, - у разі, якщо Інтернет-магазин не зможе надати достовірне ім'я, місце проживання та інші засоби зв'язку з продавцем товару. 

 Це означає, що в разі, наприклад, неможливість знайти продавця товару, споживач зможе звернутися з вимогою до інтернет-магазину.

 Після задоволення такого вимоги Інтернет-магазин має право зворотної вимоги (регрес) до продавця товару. Тому Інтернет-магазин буде зацікавлений не тільки сприяти найбільш повному розміщення інформації про продавця, а й перевіряти таку інформацію, враховуючи можливий наступ негативних наслідків у формі відповідальності.

Ведучий рубрики:
Роман Ларіонов, 
керуючий партнер Адвокатського об’єднання «GLK Partners»

Додати коментар

Коментарі

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl-Enter Система Orphus