Новини законодавства: те, що ви могли пропустити попереднього тижня

Опубліковано: 10-11-2015 по Ірина Павлюк

Кабмін встановив обмеження щодо руху вантажівок дорогами загального користування

Кабмін заборонив рух транспортних засобів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами.

Також забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Відповідне рішення закріплене в постанові Уряду від 21.10.2015 № 869, яка набуде чинності з дня офіційного опублікування.

Уряд пропонує прив'язати рахунок за опалення до температури повітря зовнішнього середовища

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у зверненні до громадян у «10 хвилинах» у неділю, 1 листопада, повідомив, що в Уряді працює робоча група, яка розробляє механізм прив'язки рахунків за опалення до температури зовнішнього повітря.

Глава Уряду повідомив, що це повинно стати відповідальністю теплокомуненерго - зменшувати обсяги споживання природного газу, зменшувати температуру теплоносія і відповідним чином зменшувати рахунок за опалення квартири, а не опалювати атмосферу за наші гроші.

Трудовий кодекс прийнятий у першому читанні

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Трудового кодексу (законопроект № 1 658). У новий Кодекс будуть включені положення Законів «Про оплату праці», «Про відпустки» та частково «Про охорону праці». Трудовий кодекс покликаний також адаптувати трудове законодавство до Європейської соціальної хартії та іншим міжнародно-правовим актам. Проект складається з 9 книг (368 статей).

Законопроект, зокрема, передбачає введення виключно письмових трудових договорів, які буде заборонено змінювати без згоди працівника. Роботодавцю не можна буде міняти зарплату в односторонньому порядку, також будуть збільшені доплати за роботу в нічний час, за понаднормовий працю, вихідну допомогу.

Проект також збільшує мінімальний термін відпустки з 24 до 28 днів.

Норми проекту спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до Європейської соціальної хартії (переглянутої) та іншим міжнародно-правових актів - Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, конвенцій і рекомендацій Міжнародної організації праці.

Уряд вдвічі скорочує кількість податкових інспекцій

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про скорочення кількості державних податкових інспекцій в два рази - з 311 до 161. Про це на засіданні уряду 4 листопада повідомив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Окрім цього, на 17000 людей буде скорочено кількість працівників Державної фіскальної служби.

На засіданні Кабміну реформу Державної фіскальної служби презентував голова ГФС Роман Насиров. Так, нові працівники ГФС будуть набиратися на конкурсній основі. Арсеній Яценюк зазначив необхідність підвищення заробітних плат для них.

Порошенко відповів на петицію про призначення Дарта Вейдера Прем'єр-міністром

Президент Петро Порошенко відповів на електронну петицію № 22/004829-єп про призначення Прем'єр-міністра України Дарта Вейдера.

Президент нагадав, що згідно з Конституцією Прем'єр-міністр України призначається Верховною Радою України за поданням Президента України. Але внесенню Президентом такого подання має передувати відповідна пропозиція коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді.

Автором даної петиції вказано Йода Магістр Володимирович. Петиція була зареєстрована 8 вересня, пропозиція призначити главою українського уряду «темного лорда Дарта Вейдера» зібрало понад 25 000 голосів громадян.

Ведучий рубрики:
Роман Ларіонов
керуючий партнер Адвокатського об’єднання «GLK Parthers» 

 

Додати коментар

Коментарі

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl-Enter Система Orphus