Що нового в законодавстві? Огляд Романа Ларіонова

Опубліковано: 10-02-2016 по Ірина Павлюк

підтримка малого бізнесу, Тренінг, клуб ділових людей, семінар

З 8 лютого 2016 року – нові бюджетні рахунки

На виконання наказів Державної казначейської служби України від 14.01.2016 №13 «Про затвердження змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» та від 22.01.2016 №20 «Про відкриття рахунків з обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів і внесення змін до їх аналітичних параметрів» відкрито рахунки з обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів на 2016 рік.

Дата початку здійснення операцій по зарахуванню надходжень до державного та місцевих бюджетів на рахунки – 08.02.2016.

Детальніша інформація знаходиться на субсайтах Територіальних органів ДФС в розділі «Бюджетні рахунки».

ДФС призупинила надання послуг ЕЦП юрособам, зареєстрованим після 01.01.2016 р.

ДФСУ повідомляє, що у зв’язку з набранням з 1 січня 2016 року чинності нової редакції Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» змінено процедуру державної реєстрації юридичної особи. Зокрема, виключено норму щодо повернення другого примірника установчого документа (положення, статут, зміни до статуту тощо) з відміткою державного реєстратора.

Відповідно до Правил посиленої сертифікації, затверджених наказом Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 13.01.2005 №3, встановлення юридичної особи здійснюється за її установчими документами (положення, статут юридичної особи тощо) або копіями таких документів, які нотаріально посвідчені відповідно до законодавства.

Відтак, враховуючи відсутність нормативно-правових актів, які б регулювали порядок ознайомлення третіх осіб з установчими документами, що надавалися для здійснення державної реєстрації юридичної особи, АЦСК ІДД ДФС змушений тимчасово призупинити надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, а також тим, які вносили зміни до установчих документів починаючи з 01.01.2016.

Після отримання відповідних роз’яснень, буде розглянуто питання щодо порядку подальшого обслуговування зазначених вище підприємств, про що буде повідомлено додатково.

Розпочато процес реорганізації органів ДФС

Відповідно до вимог постанови КМУ від 04.11.2015 року № 892 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» (додаток 1) проведенореорганізацію територіальних органів ДФСУкраїни. Реорганізація відбувається шляхом приєднання окремих територіальних органів (інспекцій) та зміни існуючих найменувань.

Дізнатись про зміну найменування та інспекції, що підлягають приєднанню можна у додатку до Постанови за цим посиланням.

З 2016 року свідоцтво про право власності на нерухомість не видається

Міністерство юстиції у зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2016 року нової редакції Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон) та нового Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у листі від 16.01.2016 р. №308/8/32-16 роз'яснила, що на сьогодні не передбачено видачу свідоцтв про право власності на нерухоме майно на відміну від законодавства, що діяло до 01 січня 2016 року.

При цьому Порядком ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно, затвердженим постановою КМУ від 26.10.2011 року № 1141, передбачено, що до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - ДРРП) в обов’язковому порядку вносяться відомості про підставу для виникнення права власності.

Після внесення відомостей до ДРРП державний реєстратор за допомогою програмних засобів ведення ДРРП формує інформацію з нього, яка розміщується на веб-порталі Міністерства юстиції України для доступу до неї заявника з метою її перегляду та з урахуванням строку державної реєстрації, за який сплачено реєстраційний збір, її завантаження і друк.Клуб Ділових Людей надає перевагу співпраці з людьми, які підтримують ідеї етичного бізнесу, партнерства та суспільної корисності. Якщо Вам такі близькі – ознайомтеся та підпишіть Меморандум «Про етику й партнерство бізнесу, влади і громадськості»

підтримка малого бізнесу, Тренінг, клуб ділових людей, семінар

Додати коментар

Коментарі

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl-Enter Система Orphus