Зміни в законодавстві. Актуальні на 26.01.2016

Опубліковано: 26-01-2016 по Ірина Павлюк

законодавство

На скільки і як можна відкладати заяву про перехід на загальну систему, уточнений розпорядок техобслуговування та ремонту РРО та інші актуальні зміни в законодавстві – в огляді експерта Романа Ларіонова.

Заяву про перехід на загальну систему можна відкликати

19 січня податківці налякали обов'язковим переходом на загальну систему платників єдиного податку, у яких за підсумками 2015 дохід перевищив 5 млн. грн.

Однак, вже наступного дня контролери виправилися і так само чітко і недвозначно заявили: суб'єкти господарювання - фізичні особи-платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн., не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році.

Але залишився одне «незавершене» питання: а що робити тим платникам, які все ж подали заяву про перехід на загальну систему?

Податківці здивували відповіддю. Так, підприємці-платники єдиного податку третьої групи, які перевищили обсяг доходу в 2015 році більше 5 млн.грн. і подали 20.01.2016 р. заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування, мають право відкликати таку заяву і продовжити застосування спрощеної системи у 2016 році.

Уточнено порядок техобслуговування і ремонту РРО

Постановою КМУ від 20 січня 2016 № 21 затверджено Зміни до «Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій».

Термін проведення гарантійного (післягарантійного) ремонту узгоджується сторонами, але не може перевищувати 7 робочих днів (раніше - 72 години). У разі незабезпечення у встановлений термін гарантійного ремонту реєстратора, центр сервісного обслуговування зобов'язаний не пізніше 7-го робочого дня з дня прийняття в ремонт реєстратора ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб'єкт господарювання резервний реєстратор.

Центр сервісного обслуговування несе відповідальність, передбачену укладеними з користувачами договорами про техобслуговування та ремонт реєстраторів.

У разі зміни законодавчих вимог до використання реєстратора виробник (постачальник) зобов'язаний при наявності технічних можливостей здійснити доопрацювання РРО.

У разі виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлені дефекти або пошкодження, користувач письмово або засобами електронного зв'язку в довільній формі повідомляє в центр сервісного обслуговування, а також протягом 2-х робочих днів після дня виявлення несправностей або пошкодження письмово або засобами електронного зв'язку в довільній формі повідомляє орган ГФС, в якому користувач зареєстрований платником податків.

Про відображення платником єдиного податку кількості найманих працівників у декларації

ДФС України надало відповідь на запитання,«як у податковій декларації платника ЄП ФОП II і III груп заповнюється поле «Фактична чисельність працівників у звітному періоді», якщо кожен місяць була різна кількість працівників?».

Податківці нагадали, що кількість працівників, з якими платник ЄП II групи може перебувати у трудових відносинах, повинне не перевищувати 10 осіб.Для третьої групи обмежень не встановлено. Якщо кількість осіб, які перебувають з платником у трудових відносинах, кожен місяць кварталу була різною, то в полі «Фактична чисельність працівників у звітному періоді» декларації відзначається найбільша чисельність працівників за будь-який місяць податкового періоду.

Органи ПФУ не повинні вимагати від пенсіонерів канцелярське приладдя та передплату на газету

Пенсійний фонд України прокоментував скарги громадян про те, що при зверненні до органів ПФУ від пенсіонерів вимагають надати папір, папки, конверти, файли, клей, канцелярське приладдя, підписку на відомчу газету і т.п.

Такі вимоги є незаконними, звертає увагу Пенсійний фонд.

Перелік документів, які додаються до заяви про призначення пенсії, визначений нормативно-правовими актами. Як правило, такий перелік є мінімальним - це документи, що засвідчують особу (вік, місце проживання), дані про номер облікової картки застрахованої особи, документи про страховий стаж до 1 січня 2004 року. Якщо особа має особливий статус чи працювала на особливих умовах, потрібно відповідними документами підтвердити обставини, які дають право на більш ранній вихід на пенсію.

Передоплата відомчого видання - виключно добровільна. Працівники ПФУ можуть пропонувати передплатити газету, але аж ніяк не пов'язувати факт підписки зі зверненнями пенсіонерів.

Про незаконні вимоги можна інформувати Пенсійний фонд України через контакт-центр за телефоном 0-800-503-753.

Суд не може відмовити у позові про відшкодування шкоди внаслідокнаявності полісу страхування цивільної відповідальності

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 20 січня 2016 розглянув справу № 6-2808цс15, предметом якого була суперечка про відшкодування шкоди.

При розгляді цієї справи було зроблено правовий висновок, згідно з яким право потерпілого на відшкодування шкоди його заподіювача є абсолютним і суд не вправі відмовити в такому позові на тій підставі, що цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди застрахована.

У разі задоволення такого позову заподіювач шкоди не позбавлений можливості пред'явити майнові вимоги до страхової компанії, з якою їм укладено договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Додати коментар

Коментарі

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl-Enter Система Orphus